Prečo by ste mali zvážiť kúpu novopostaveného domu?

Či už zvažujete kúpu nového rodinného domu po prvýkrát alebo len túžite po vedomostiach, ste na tom správnom mieste. Ak ste majiteľom domu, ktorý ste sa rozhodli predať a chcete sa dozvedieť viac o tom, prečo je novopostavený dom najlepšou voľbou, začnite s pochopením rozdielov medzi novostavbou a predtým už vlastneným domom.

5 dôvodov, prečo je novopostavený dom tým najlepším riešením

Tieto vlastnosti môžeme definovať na základe toho, ako sa novostavby líšia od ostatných typov rodinných domov. Aj z toho dôvodu sme pre vás zhrnuli niekoľko kľúčových oblastí, ktoré vás presvedčia o tom, že novostavba by mala byť prioritou. Dôvod? Kvalita konštrukcie, náklady na vlastníctvo, preferencie moderného dizajnu, využitie moderných technológií a energetická účinnosť. Týchto 5 oblastí považujeme za najdôležitejšie a čo všetko v sebe zahŕňajú sa dočítate nižšie.

Kvalitné materiály a lepšia konštrukcia stavby

Kvalita stavby je atribútom číslo jedna pre kupcov domov. Novopostavené domy sa v dnešnej dobe stavajú za použitia najmodernejších produktov, technológií a materiálov. Tie využívame pri stavbe rodinných domov aj v našej stavebnej firme B2H, pretože na kvalite vášho budúceho bývania nám záleží.

Bez ohľadu na rozpočet bude váš nový domov zvyčajne obsahovať bezpečnostné prvky, ale na zozname je toho oveľa viac. Preto by si mal vždy kupujúci uvedomiť, že novostavba v sebe skrýva viacero výhod ako dom postavený v minulom storočí. Ak sa rozhodnete pre nás, zaručujeme vám profesionálny prístup. Dodržíme všetky najnovšie stavebné predpisy platiace pre elektroinštalačné práce, inštalatérske práce a iné. Starostlivo sa postaráme, aby bola vaša nová domácnosť tým správnym miestom pre budovanie zázemia a rodiny.

Nižšie náklady na bývanie

Druhým faktorom, ktorý treba zvážiť, sú nižšie počiatočné náklady. Ako sme spomínali vyššie, nové domy sa stavajú v súlade s najnovšími stavebnými predpismi, vrátane implementácie nových technológií a energickej účinnosti, čo má za následok nižšie účty za energie a dostatočnú úsporu peňazí v priebehu krátkeho časového horizontu.

Preferencie moderného dizajnu

Domy navrhnuté pred desiatkami rokov spĺňali v tom čase potreby kupujúcich, ako napríklad formálna obývacia izba a samostatná formálna jedáleň. V tom období tiež majitelia domov preferovali jednu spoločnú kúpeľňu na hornom poschodí pre viacero izieb.

Dnešní kupci to vidia inak. Uprednostňujú otvorený pôdorys, často bez formálnej obývačky. Nové domy sú taktiež bohatšie na izby a mať vlastnú izbu s kúpeľnou je vždy výhodou. V stavebnom pláne môžeme nájsť aj viacgeneračné obytné priestory, priestranné a otvorené kuchyne, ktoré uspokoja naozaj všetkých členov domácnosti. Pri novostavbe by nemali chýbať ani prispôsobiteľné priestory, kde môžete zriadiť napríklad knižnicu alebo pracovňu.

Rodiny si taktiež potrpia na úložných priestoroch, kde ľahko vložíte kufre alebo športové potreby. Celkovo môžeme teda zhrnúť, že ak navrhnete nový dom tak, aby vyhovoval vašej rodine teraz aj v budúcnosti, je pravdepodobnejšie, že tam zostanete dlhšie a nebudete musieť rozmýšľať nad sťahovaním.

Využívanie moderných technológií

Novopostavené domy zvyčajne nevyžadujú údržbu, opravy a modernizácie ojazdeného domu, ktoré môže dom potrebovať pred nasťahovaním alebo počas prvých rokoch vlastníctva. Čo kupujúcim ušetrí čas, peniaze a zníži stres pri starostlivosti o dom. Nové rodinné domy taktiež ponúkajú svieži pokoj, pretože na všetky produkty sa zvyčajne vzťahuje záruka – často jeden alebo dva roky na technológie a materiály, desať rokov na konštrukciu.

Energetická udržateľnosť

Dnešné domy sa od začiatku stavajú s prvkami, ako sú energeticky úsporné okná a väčšia izolácia, čo môže značne zlepšiť kvalitu ovzdušia. Klimatizačné systémy, nové pece a tepelné čerpadlá sú oveľa efektívnejšie ako vykurovacie a chladiace systémy z minulosti.

Mnohé funkcie v nových domoch, ktoré zvyšujú energetickú účinnosť, sú v podstate pre kupujúcich neviditeľné. Ale my vás s nimi pri konzultácii oboznámime, aby ste rozdiely uvideli na vlastné oči. Na ďalšie zníženie spotreby energie budete musieť pridať vlastné funkcie, ako sú solárne panely, ohrievače vody bez nádrže a systémy geotermálneho vykurovania. O výstavbe domov v energetickej triede A0 sme vás informovali v tomto článku.


Ako ste sa mohli dočítať v dnešnom článku, novopostavený dom je výhodou a my vám poradíme ako na jeho realizáciu. Máte v hlave plán výstavby rodinného domu a chceli by ste ho zrealizovať? Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať a v prípade záujmu sa s vami veľmi radi stretneme. U nás sa určite nestratíte a už dnes vieme našim klientom postaviť taký dom, ktorý bude spĺňať všetky vyššie uvedené požiadavky.

Tiež by Vás mohlo zaujímať