Rozmýšľate nad stavbou murovaného domu? 5 skvelých benefitov, ktoré si na ňom zaručene zamilujete

Tehla sa v stavebníctve využíva dlhé stáročia a tento tradičný stavebný materiál si drží vysokú obľubu aj u nás na Slovensku. Dôvod? Murovaný dom patrí stále medzi najžiadanejší a prináša so sebou obrovský počet skvelých výhod, s ktorými sa bude každý jeden člen domácnosti cítiť spokojne a bezpečne aj po uplynutí niekoľkých rokov.

Stavba rodinného domu výlučne z tehál môže byť síce nákladná, ale je to rozumná investícia, ktorá sa vyplatí. Z dlhodobého hľadiska sa jedná taktiež o finančné výhody, nakoľko vykurovanie domu z tehál si vyžaduje menej energie. Vnútorné steny dokážu upravovať teplotu, pretože sa v nich ukladá teplo a chladný vzduch. V zime steny ponúkajú teplo, zatiaľ čo v horúcom letnom dni pôsobia chladivo. To vytvára príjemnú vnútornú klímu, čo znamená, že žijete v zdravom dome.

No nie je to len o podpore vykurovacích systémov. Murované rodinné domy toho v sebe skrývajú oveľa viac a pre oko potencionálneho klienta pôsobia atraktívnejšie. Lákadlom je taktiež ich vyššia hodnota, ak by ste sa ho v budúcnosti rozhodli predať. A keď spojíte všetky tieto dôležité faktory s ostatnými vynikajúcimi vlastnosťami murovaných domov, znamená to pre vás jediné – máte v rukách skutočne dokonalé miesto pre rodinný život.

 

Murovaný rodinný dom je zárukou kvality

Moderná doba nám umožňuje postaviť moderný dom. Ak do toho pridáme tehelný materiál, spokojnosť na tvári našich klientov je zaručená. Prečo sme si tak istí? Dobrá odolnosť, tvárnosť, pevnosť či životnosť. Aj toto sprevádza kvalitne postavený dom z tehál, ale na zozname lákavých benefitov sa toho nachádza oveľa viac a nižšie sme si pre vás pripravili tie najdôležitejšie z nich.

 

V zime teplo, v lete príjemný chládok

Murované domy sú charakteristické pre svoju vynikajúcu tepelnú akumuláciu, vďaka ktorej vytvárajú ideálne prostredie pre plnohodnotný rodinný život. V zime sa udržuje v miestnostiach teplo, v lete naopak poskytuje príjemný chládok. K celkovému efektu môže dopomôcť aj kvalitná izolácia, ktorá zníži náklady na vykurovanie, čo určite ocení minimálne vaša peňaženka.

Schopnosť akumulácie tepelnej energie je spôsobená masívnymi stenami. Tie dokážu regulovať príjem a výdaj tepla. Počas teplých letných mesiacov vyrovnávajú teplotné rozdiely medzi nocou a dňom. K dosiahnutiu perfektnej vnútornej klímy nám slúžia aj v zime prostredníctvom využívania slnečnej energie.

 

Pálené tehly nestrácajú svoju funkčnosť ani po rokoch

Objemová stálosť a nemenné tepelno-technické parametre zaručujú stabilnú funkčnosť stavby. Eliminujú sa tým praskliny vplyvom rozpínania a zmršťovania, ako je tomu napríklad pri dreve. Vďaka tomu majú murované domy omnoho dlhšiu životnosť než iné typy stavieb. Okrem toho si nevyžadujú náročnú a nákladnú ochranu v podobe pravidelných náterov, čo je taktiež prospešné životnému prostrediu.

 

Odolnosť voči zvuku, vode a plesniam

Izolácia zvuku je taktiež veľmi prospešnou vlastnosťou murovaného domu. Steny a stropy dokážu zachytiť zvukové vlny a chránia celú domácnosť pred hlukom z interného i externého prostredia.

Murované domy sú v porovnaní s drevostavbou menej náchylné na vodu. Ak sa pri drevostavbe dostane voda až na drevené nosné diely, jedná sa prakticky o tragédiu, ktorá môže pomerne rýchlo znížiť stabilitu domu. Oproti tomu, murovaný dom si po rýchlom vysušení zachová takmer rovnaké vlastnosti. Tým pádom sa nemusíte obávať vlhkosti, ktorú sprevádzajú plesne spôsobujúce nežiadúce účinky na vaše zdravie.

 

Bezpečnosť na prvom mieste

Okrem toho, že murované domy dokážu zadržiavať zvukové vlny, výhodou je aj ich schopnosť ochrany pred hmyzom, požiarmi alebo búrkami. Nejde síce o prvky, ktoré by zvažovali kupujúci, ale mať dom navrhnutý tak, aby vás vedel ochrániť pred týmito potencionálnymi nebezpečenstvami, vám nielenže poskytne pokoj, ale môže tiež pomôcť udržať nízke náklady na poistenie.

Tehelné domy sú imúnne voči požiarom, nakoľko tento stavebný materiál radíme medzi nehorľavý. Dôkazom tomu sú stavby, ktoré pretrvali stáročia, a to aj napriek tomu, že boli často zasiahnuté silnými požiarmi.

Počas búrok môže tehla pri ochrane pred úlomkami z exteriéru alebo silným nárazovým vetrom taktiež výrazne pomôcť bezpečiu domácnosti. Rovnako, ako pomôžu aj pred výskytom hmyzu, ktorých prirodzene priťahuje drevo a sú odborníkmi na navigáciu do vášho domu. V tomto prípade však stačí mať dobre udržiavané pevné tehly a verte nám, že hmyz vám už žiadne problémy spôsobovať nebude.

 

Murovaný dom poskytuje nekonečné možnosti v dizajne

Tehly sa dodávajú v rôznych štýloch, tvaroch a dokonca aj farbách. Žiadne dve tehly nevyzerajú nikdy úplne rovnako, takže každá tehlová budova má svoj vlastný charakter a šarm. Pri tehlovom dizajne sa jednoducho kreativite medze nekladú. Môžete sa hrať s rôznymi dekoratívnymi efektmi a orientáciou tehál.

Tehla je síce klasický stavebný materiál, ale dá sa tiež vyrobiť tak, aby pôsobil moderne a novo, čo vám dáva nekonečné možnosti. Túžite po špecifickom exteriéri vášho vysnívaného rodinného domu? Vďaka tehle zažijete rozmanitosť, ktorá dokáže zmeniť každú domácnosť na architektonický skvost.


 

Máte v hlave plán výstavby rodinného domu a chceli by ste ho zrealizovať? Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať a v prípade záujmu sa s vami veľmi radi stretneme. U nás sa určite nestratíte a už dnes vieme našim klientom postaviť taký dom, ktorý bude spĺňať všetky vyššie uvedené požiadavky.

Tiež by Vás mohlo zaujímať