7 dôležitých vlastností, na ktoré by ste mali myslieť ešte pred stavbou vášho vysnívaného rodinného domu

Keď sa vaša rodina rozrastie o nových členov, aj veľký priestor v uzavretom byte môže častokrát pôsobiť malým dojmom. Vtedy prichádza na rad ďalšia vzrušujúca kapitola života, s ktorou začínajú vznikať myšlienky na výstavbu nadčasového rodinného domu. A rodinný dom by mal spĺňať tie dôležité vlastnosti, ktoré vám budú slúžiť aj po ďalšie roky.

Výber toho správneho stavebného projektu môže častokrát spôsobiť vrásky na čele, ale tých sa pri nás báť nemusíte a radi vám poradíme. Predsa len, stavba domu je investíciou do ďalekej budúcnosti a preto si ju treba vždy veľmi dôkladne premyslieť. Verte nám, že nadčasovosť a funkčnosť sú v tomto smere najdôležitejšie vlastnosti, a aby ste sa v novom dokonalom dome cítili šťastne a príjemne aj o 10 rokov, okrem dizajnu si treba vždy premyslieť všetky ostatné detaily. Ste zvedavý, ktoré sú to?

Každý vytúžený rodinný dom by mal spĺňať tieto užitočné vlastnosti

Naša stavebná firma B2H vždy dbá na požiadavky svojich klientov a pri stavbe rodinných domov si dávame záležať pri všetkých kľúčových aspektoch. Malý alebo veľký? Ako ho správne situovať a prečo je záhrada dôležitá? Odpovede na tieto otázky, ako aj všetky ostatné potrebné informácie, sme si pre vás pripravili nižšie.

Nízkoenergický dom je kľúčom k spokojnosti

Určite sa zhodneme na tom, že cena za energie je dôležitou súčasťou každej domácnosti, či už v prítomnosti alebo budúcnosti. Aj preto je potrebné myslieť na stavbu rodinného domu s nízkymi nákladmi na energie, ktorý bude oveľa atraktívnejší ako ten drahší. Rovnakého názoru sme aj my a preto sa našim klientom snažíme postaviť nízkoenergetický rodinný dom, v ktorom si nebudú musieť lámať hlavu nad zbytočne vysokými výdavkami za elektrinu, plyn či vodu.

Dbajte na dostatok úložného priestoru

Domácnosť s veľkým počtom členov bude potrebovať veľa úložného priestoru, aby bolo všetko prehľadné a usporiadané. Snažte sa využiť každý m² a vytvorte miesto pre vaše obľúbené predmety. Či už sa jedná o obuv alebo knihy, všetko by malo mať svoj priestor.

Pred výstavbou rodinného domu si dôkladne premyslite, kam situujete stavané skrine, špajzu alebo šatník. Rodinný dom s dostatkom priestoru bude zaručene praktickejší a zaujímavejší. A ak sa niekedy v budúcnosti rozhodnete pre výstavbu takéhoto domu, my vám ho s radosťou postavíme a dilemu s úložným priestorom vyriešime.

Priestrannosť zvnútra aj zvonku

Pri stavebnom projekte netreba podceňovať ani dostatok svetla a prísun vzduchu do vašich pľúc. V rodinnom dome by ste sa predsa len mali cítiť skvelo aj po uplynutí niekoľkých rokov a spojená obývačka s kuchyňou je určite skvelým riešením. Získate tým priestrannosť a takéto niečo je výhodné aj vtedy, ak sa rozhodnete usporiadať oslavu. Pozvaných hostí budete mať kam usadiť a v prípade potreby máte aj priestor na poriadnu tancovačku. Ak by ste po určitom čase začali túžiť po súkromí, vyriešiť to môžete jednoducho deliacou skrinkou alebo sadrokartónovou priečkou. A verte nám, že takéto niečo je oveľa výhodnejšie a lacnejšie ako prebúravanie stien.

Rovnaké pravidlo patrí aj pri priestore na vykonávanie vonkajších aktivít, ktoré sú pre rodinný dom nevyhnutnou záležitosťou. Priestranný dvor môže byť miestom, kde si vaše deti užijú všelijaké aktivity – či už s domácimi miláčikmi alebo pri cvičení. Veľký dvor je taktiež perfektný pre rôzne spoločenské akcie (večierky, grilovanie so susedmi) alebo si jednoducho môžete vytvoriť malú záhradu s dielňou. Na výber je toho skutočne veľa, od terasy či rozšírenia domu. Každou jednou takouto vsuvkou zvyšujete hodnotu vašej nehnuteľnosti, takže aj túto vlastnosť si pred vypracovaním stavebného projektu poriadne premyslite.

Jedna kúpeľňa stačiť nemusí

Čakanie na rannú hygienu, toaletu či sprchu môže niekedy privodiť menšie nervy. Určite to poznáte, poznáme to aj my. Týka sa to najmä rušných rán, kedy sa celá rodina ponáhľa do práce alebo školy. No aj takémuto problému sa dá veľmi ľahko predísť.

Možno sa vám bude zdať druhá kúpeľňa zbytočná, ale do budúcna si túto investíciu nebudete vedieť vynachváliť a ušetrí vám veľa času. Naša rada? Hlavnú kúpeľňu pre dospelých by bolo najlepšie situovať do spálne. Ak máte deti, tým môžete postaviť spoločnú kúpeľňu niekde v okolí ich izieb.

Na terase slniečko a v spálni nezameniteľný chládok

Pri výstavbe rodinného domu treba dávať pozor na svetové strany. Ak ho postavíte zle, môžete to do budúcna ľutovať. Prečo? Teraz si predstavte, že máte počas slnečného dňa na terase tmu a do domu vám šľahajú horúce slnečné lúče. Nič príjemné, však? Preto si pri výbere izieb vždy nechajte poradiť našimi odborníkmi, ktorí vám veľmi radi pomôžu, aby bol váš nový domov dokonalým miestom pre život.

Veľký rodinný dom? Radšej zlatá stredná cesta

Potrebujete haciendu pre ďalšie generácie alebo vám postačí kompaktný rodinný dom, ktorý spĺňa všetky vlastnosti, ale je o niečo menší? Správna odpoveď na našu otázku je kompaktnosť a menšie nehnuteľnosti sú určite príťažlivejšie. V prípade potreby nemusíte siahnuť až po tak obrovských financiách na rekonštrukciu a ušporené peniažky môžete investovať niekam inam. Preto by nemal byť nadčasový dom príliš veľký, no ani príliš malý. V tomto ohľade vám radíme zvoliť zlatý stred s plochou približne 150 m² obytného priestoru. Čo sa týka rozlohy celkového pozemku aj so záhradou, to už necháme na vašom rozhodnutí.

Lokalita so všetkým, čo potrebujete k životu

Poloha vášho rodinného domu a susedné štvrte, v ktorých sa nachádza je taktiež dôležitá súčasť stavebného projektu. A robíte to aj kvôli deťom, ktoré budú v susedstve vyrastať, formovať si osobnosť, vzdelávať sa a budovať si osobnú pohodu.

Nikto z vás predsa netúži po rodinnom dome na okraji lesa bez civilizácie. Alebo sa mýlime? No ako to už na tomto svete chodí, sto ľudí znamená sto chutí. V každom prípade odporúčame prihliadnuť na tieto dôležité vlastnosti, ktoré vám zjednodušia život – priestor na prechádzky, škola v okolí, občianska vybavenosť (nákupné centrá, maloobchodné predajne), reštaurácie, rekreačné zariadenia a dostupnosť verejnej dopravy.

 


 

Dostali sme sa na koniec dnešného článku, a ako ste sa mohli dočítať, vysnívaný rodinný dom by mal spĺňať tie dôležité vlastnosti, ktoré si ako jeho nový majiteľ budete užívať v každom ohľade pri akejkoľvek nálade. O to predsa ide a výstavba domu nemusí byť pri dodržaní vyššie napísaných viet vôbec náročná. Poradiť vám vieme aj my, takže ak sa rozhodujete nad výstavbou nového rodinného domu, neváhajte nás kontaktovať a vložte vaše sny do našich rúk. V B2H vám ich s radosťou splníme a určite nezabudnite sledovať náš Blog, kde čoskoro pribudnú ďalšie skvelé novinky o dokonalých rodinných domoch.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tiež by Vás mohlo zaujímať