Viete, ako správne vybrať stavebnú firmu? Poradíme vám ako na to

Postaviť si vlastný bungalov pre mnohých znamená splniť si životný sen. Ak už máte stavebný pozemok a schválený projekt, potom vám už nič nebráni vo stavaní. Ešte teda potrebujete zohnať spoľahlivú stavebnú firmu. Bohužiaľ, mnohokrát ľudia narážajú na pracovníkov, ktorí nasľubujú hory doly, ale pritom realita je potom úplne iná. Akých chýb sa teda pri výbere stavebnej firmy vyvarovať?

Začnite hľadať stavebnú firmu zavčasu

V súčasnej dobe je stavebných firiem nedostatok, a preto začnite s hľadaním čo najskôr, pokojne aj pol roka pred tým, než má začať stavba. Väčšina stavebných firiem má zazmluvnené zákazky na dlhú dobu dopredu.

Oslovte tri stavebné firmy s dobrými referenciami

Pri výbere sú referencie naozaj kľúčové. Stavebná firma by mala mať dobrú povesť, pretože jedine tak sa dočkáte kvalitného výsledku. Spýtajte sa aj kamarátov a známych, či nemajú tip na nejakú stavebnú firmu, s ktorou boli spokojní. Oslovte aspoň dve až tri spoločnosti pôsobiace v stavebnom priemysle. Spýtajte sa na ich zrealizované zákazky, cenovú kalkuláciu, časový harmonogram a podobne.

Cena by nemala byť rozhodujúcim faktorom

Slovenský národ je nastavený tak, že požaduje čo najnižšiu cenu, pritom najnižšia cena nemôže znamenať najvyššiu kvalitu. Ideálne je nájsť zlatú strednú cestu, teda nie ani príliš drahú, ani nie príliš lacnú firmu.

Zamerajte sa na miestne firmy

O lokálnych firmách dokážete zistiť od okolia dosť informácií. Prezradí vám, ako stavajú, ako pristupujú k svojim zákazníkom a podobne. Ak robí daná firma niečo zle, rýchlo sa to o nej rozkríkne. Ak teda bývate v oblasti Nitry, stačí zadať do vyhľadávača „stavebná firma Nitra“ a hneď sa vám ponúkne niekoľko spoločností. Potom vás už len čaká pátranie po povesti, skúsenostiach a referenciách. Ako aj odvoz odpadu a prenájom kontajnerov.

Tiež by Vás mohlo zaujímať