Pasívne domy poskytujú bezkonkurenčné pohodlie s veľmi nízkou spotrebou energií. Prepracovaný dizajn a prevedenie stavby s kvalitnými oknami, modernými izoláciami a efektívnym využívaním tepla sú kľúčovými prvkami každého nízkoenergetického domu. Čo sa týka vizuálnej stránky týchto extrémne úsporných domov, dokonale splynú s klasickými konvenčnými susedmi. Dôvodom je fakt, že pasívny dom charakterizuje výkonnostný štandard a nie stavebná metóda. Dizajnová stránka stavby je dobrovoľná, cieľom je len čo najlepšie naplniť špecifické energetické nároky pasívneho domu.
ŠPECIFIKÁ NÍZKOENERGETICKÉHO DOMU
- Izolácia vysokej úrovne
- Dobre izolované rámy okien a presklenia
- Dizajn a konštrukcia domu bez tepelných mostov
- Vzduchotesný obal celej budovy
- Ventilácia s vysokou účinnosťou obnovy tepla alebo energie
MENEJ ENERGIE – VIAC POHODLIA
Nízkoenergetický dom si vyžaduje pozorné plánovanie a realizáciu. Zameranie sa na detaily je zárukou minimálnych energetických nárokov na prevádzku domu – napríklad 10 čajových sviečok, alebo telesné teplo 4 ľudí dokáže udržať príjemnú teplotu v miestnosti o rozlohe približne 20 metrov štvorcových aj uprostred extrémne studenej zimy. Ibaže miesto sviečok sa využívajú efektívnejšie vykurovacie systémy a ventilácia s rekuperáciou vzduchu v dome. Vysoká úroveň pohodlia je zaistená aj v lete, bez potreby klimatizácie. V skratke – nízkoenergetické domy majú extrémne nízke energetické potreby na vykurovanie i chladenie.
KVALITA REALIZÁCIE
Realizácia dobre premyslených plánov si vyžaduje skúsenosti a zručnosti. Zabezpečenie kvalitných výsledkov je veľmi dôležité, ako aj práca profesionálnych konštruktérov, ktorí dôverne poznajú nároky nízkoenergetických stavieb. Práve takýchto šikovných ľudí má aj
stavebná spoločnosť Topoľčany –
spoločnosť B2H s.r.o., ktorá má v portfóliu nielen výstavbu kvalitných nízkoenergetických domov, ale aj doplnkové služby zateplenia, montáže klimatizácií a odsávania s cieľom naplniť aj tie najnáročnejšie požiadavky zákazníkov.
PRISPÔSOBENÉ DANÝM KLIMATICKÝM PODMIENKAM
Štandardy nízkoenergetického domu je možné dosiahnuť v akýchkoľvek klimatických podmienkach, kdekoľvek na Slovensku. Princíp je rovnaký, rozdiel je len vo vlastnostiach jednotlivých komponentov. Chladné obdobie si vyžaduje vykurovanie s nízkymi energetickými nárokmi, teplé obdobie roka potrebuje efektívne zatienenie a vetranie. Cieľom je zachovať vysokú úroveň komfortu obyvateľov domu s čo najnižšími nákladmi na energie.